ROWEROWE WYCIECZKI
Wypożycz hotelowy rower, aby aktywnie spędzić czas wolny!
Darmowa wypożyczalnia rowerów
Hotel ForZa*** rowerowe wycieczki / bicycle trips
Hotel ForZa*** rowerowe wycieczki / bicycle trips
Hotel ForZa*** rowerowe wycieczki / trasa 01
Hotel ForZa*** rowerowe wycieczki / trasa 01

Dzięki idealnej lokalizacji w pobliżu zielonych płuc Poznania, Hotel ForZa*** bez wątpienia stanowi doskonałą bazę wypadową dla pieszych jak i rowerowych wycieczek. Okolice Hotelu obfitują w różnego rodzaju atrakcje, do których dojechać można niedawno wytyczonymi ścieżkami rowerowymi oraz szlakami biegnącymi przez okoliczne tereny zielone.

Bezproblemowo dostaniecie się Państwo rowerem do centrum Poznania – właściwie wprost spod Hotelu można dojechać do najatrakcyjniejszych punktów miasta doskonale utrzymanymi ścieżkami rowerowymi zwłaszcza, że odległości nie przysporzą problemów nawet niezbyt wprawnym cyklistom. Zapraszamy do poznania Poznania!

Poniżej prezentujemy zestawienie opracowanych przez nas propozycji rowerowych wycieczek. Trasy nie są wymagające zaś miejsca, do których prowadzą, powinny przypaść Państwu do gustu.

WYCIECZKA NA MALTĘ

Trasa: Hotel ForZa*** – jezioro Malta – Garbary – Hotel ForZa***
Długość trasy: ok. 17 km
Stopień trudności: łatwa

Proponujemy Państwu wycieczkę rowerową z miłą przerwą na odpoczynek i relaks przy poznańskim jeziorze Malta. Praktycznie cała trasa biegnie bardzo dobrze przygotowanymi ścieżkami rowerowymi oraz obfituje w atrakcje, takie jak chociażby kolejka Maltanka – jedna z ostatnich w kraju kolei wąskotorowych. Miłośnicy sportów znajdą liczne atrakcje oferowane przez POSiR Malta Poznań, a miłośnicy wdzięków natury będą mogli nacieszyć swoje oczy i odpocząć w Parku Tysiąclecia. Znajdzie się też kilka atrakcji dla miłośników turystyki – trasa przebiega w pobliżu poznańskiej Śródki, Ostrowa Tumskiego oraz Parku Cytadela.

Hotel ForZa*** rowerowe wycieczki / trasa 01
Hotel ForZa*** rowerowe wycieczki / trasa 02
WYCIECZKA METEORYTOWA

Trasa: Hotel ForZa*** – Warta – Meteoryty Morasko – Hotel ForZa***
Długość trasy: ok. 19 km
Stopień trudności: średnia

Na północ od Hotelu ForZa*** leżą tereny Lasów Komunalnych miasta Poznania, do których rowerem można dostać się w kilka minut. Proponujemy Państwu wycieczkę pełną zieleni i umożliwiającą relaks na łonie natury, a co więcej wizytę w najprawdziwszej leśniczówce (kilkanaście minut jazdy od Hotelu) oraz w Rezerwacie przyrody Meteoryt Morasko. Bardzo polecamy wizytę w niedalekiej leśniczówce, gdzie znajdziecie Państwo miejsce do spoczynku oraz wolno biegające zwierzęta hodowlane. Tu uwaga! – kozy bywają bardzo przyjacielskie ale odradzamy karmienie, nie chcą się później odkleić :). Tu także prosimy o ostrożność ze względu na dużą ilość biegających po okolicy dzików – karmione nie chcą się odkleić chyba bardziej niż kozy ;). Dalsza droga prowadzi wzdłuż Warty, przez Radojewo do Rezerwatu przyrody Meteoryt Morasko. Droga powrotna prowadzi ulicą Huby Moraskie, przy której znajdziecie Państwo między innymi stadniny konne oraz… kampus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Dalsza droga prowadzi wygodnymi trasami wprost do Hotelu ForZa***.

WYCIECZKA DO PARKU SOŁACKIEGO

Trasa: Hotel ForZa*** – Park Sołacki – Park Cytadela – Hotel ForZa***
Długość trasy: ok. 15 km
Stopień trudności: łatwa

Okolice Hotelu ForZa*** obfitują w tereny zielone, a co więcej niedaleko Hotelu toczy swój nurt rzeka Warta. Dla miłośników spokojnych, relaksujących wycieczek rowerowych proponujemy bardzo przyjemną trasę biegnącą obok dwóch wielkich poznańskich parków: Parku Sołackiego a także Parku Cytadela. Każdy z tych parków to kilometry doskonałej jakości tras rowerowych.

Hotel ForZa*** rowerowe wycieczki / trasa 03