ATRAKCJE POZNANIA
Co warto zobaczyć w Poznaniu?
Hotel ForZa*** Stary Rynek w Poznaniu / Old Market Square in Poznań
Hotel ForZa*** Ostrów Tumski
Hotel ForZa*** Nowe ZOO / New ZOO
Hotel ForZa*** Brama Poznania / Poznań's Gate
Hotel ForZa*** Zamek Cesarski / Imperial Castle
Hotel ForZa*** Poznań
Atrakcje warte Poznania

Poznań to ósme co do wielkości miasto w Polsce. W stolicy Wielkopolski znajdziemy atrakcje dla każdego odwiedzającego, poczynając od licznych zabytków, wielu pięknych parków, muzeów, teatrów i kin, na wielu wydarzeniach kulturalnych skończywszy. A tych w Poznaniu odbywa się wiele, w sezonie możemy spotkać się z dużymi koncertami plenerowymi, weekendami festiwalowymi czy wydarzeniami związanymi z tradycją miasta.

Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** Poznań
Stary Rynek
Miejsce spotkań dla każdego.

Ratusz, który jest punktem centralnym Starego Rynku, został wybudowany na przełomie XIII i XIV wieku i jest niewątpliwie najwspanialszą budowlą renesansową w Wielkopolsce oraz jedną z najpiękniejszych w Polsce. W 1551 roku na ratuszu został zainstalowany zegar z koziołkami. Codziennie, gdy wybija godzina dwunasta w południe, w wieżyczce nad zegarem otwierają się drzwiczki i ukazują się dwa koziołki – symbol Poznania. Kolorowe domki budnicze znajdujące się po południowej stronie ratusza stanowią relikt dawnej zabudowy handlowej. W centralnej części rynku znajduje się także Muzeum Powstania Wielkopolskiego oraz Galeria Miejska Arsenał.

Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** jezioro Malta / Malta lake
Malta
Jezioro z wieloma atrakcjami.

Jezioro Maltańskie to niewątpliwa perełka na mapie Poznania. Przyciąga na zawody sportowców z całego świata, a mieszkańców i turystów na spacery rekreacyjne i treningi. Teren wokół jeziora jest bogaty w wiele atrakcji, można skorzystać z Malta Ski, Bula Parku, Lodowiska, Kąpieliska, a także z Term Maltańskich oraz SPA.

Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** Park Cytadela / Citadel Park
Cytadela
Wielki park w sercu Poznania.

Poznańska Cytadela to rozległy teren zielony, ulubione miejsce spacerów Poznaniaków, oferujące dużo możliwości nie tylko dla pieszych wędrówek, ale też chętnie odwiedzane przez amatorów rowerów i rolek. Można tam znaleźć tor saneczkowy, kilka roślinnych ogrodów tematycznych, pozostałości teatru letniego oraz kilkadziesiąt rzeźb, umiejscowionych na terenie całego parku. Zlokalizowane są tam także dwa obiekty muzealne: Muzeum Uzbrojenia oraz Muzeum Armii Poznań. Park jest nierozerwalnie połączony z przylegającymi od południa cmentarzami, jednymi z największych cmentarzy wojskowych w Wielkopolsce.

Hotel ForZa*** Poznań
Nowe ZOO
Ogromny park pełen dzikich zwierząt.

Poznańskie ZOO to jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Słynie z nowoczesnej słoniarni, wybiegu dla rysi oraz azylu dla niedźwiedzi. Na terenie ZOO można skorzystać z wielu atrakcji: zwiedzić fort, skorzystać w kolejki parkowej Maltanka czy mini parku linowego Zoolandia.

Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** Nowe ZOO / New ZOO
Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** Brama Poznania / Poznań's Gate
Ostrów Tumski z Katedrą.
Brama Poznania.

Dawna wyspa katedralna Ostrów Tumski jest jedną z bardziej urokliwych części Poznania. Z dominującą nad całością katedrą, niedużym kościołem Najświętszej Marii Panny, brukowanymi ulicami biegnącymi w miejscu dawnych wałów obronnych i stojącymi w ogrodach zabytkowymi domostwami kanoników katedralnych stanowi enklawę ciszy i spokoju. Brama Poznania to pomysł na zaprezentowanie dziedzictwa kulturowego Ostrowa Tumskiego w taki sposób, aby instytucja i jej otoczenie spełniały oczekiwania współczesnych turystów. Jest miejscem opowiadającym, za pomocą ekspozycji oraz realizowanej oferty programowej, o losach historycznych, jak i współczesnych Ostrowa Tumskiego, o znaczeniu, jakie miejsce to ma dla tożsamości współczesnych Polaków. Turystyczna aktywizacja wyspy i jej otoczenia jest ponadto jednym z pierwszych działań zmierzających do przekształcenia tego obszaru w tzw. ekomuzeum.

Zamek
Piękna fortyfikacja z 1910 roku.

Zamek to najważniejsza budowla dawnej Dzielnicy Cesarskiej, ukończona w 1910 roku dla ostatniego cesarza niemieckiego i króla Prus Wilhelma II. W zamku znajduje się m.in. Centrum Kultury, które dysponuje kinem, galeriami sztuki, salą koncertową. Jest to miejsce prezentujące najciekawsze zjawiska kultury współczesnej, w której przenikają się i uzupełniają wzajemnie sztuki wizualne, teatr, film, muzyka i literatura. Zamek jest miejscem eksperymentu artystycznego poprzez stwarzanie twórcom warunków do realizacji dzieł i spotkań z odbiorcami.

Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** Poznań
Hotel ForZa*** Poznań
Stary Browar
Stylowe centrum handlowe.

Centrum handlu i sztuki zbudowane na bazie dawnego Browaru Huggera, który jest ponad stuletnią nieruchomością. Budowla umiejętnie łączy elementy obiektu handlowego (z wieloma sklepami, restauracjami i kawiarniami) oraz galerii artystycznej, gdzie prócz zakupów można wziąć udział w licznych wystawach i imprezach kulturalnych czy skorzystać z kina. W 2005 roku Stary Browar otrzymał od International Council of Shopping Centers nagrodę za najlepsze centrum handlowe na Świecie w kategorii obiektów handlowych średniej wielkości.