ATRAKCJE WARTE POZNANIA

Poznań to ósme co do wielkości miasto w Polsce. W stolicy wielkopolski znajdziemy atrakcje dla każdego odwiedzającego. Poczynając od licznych zabytków, wielu pięknych parków, muzeów czy teatrów i kin. Poznań to miejsce wielu wydarzeń kulturalnych, więc w sezonie możemy spotkać się z dużymi koncertami plenerowymi, weekendami festiwalowymi czy wydarzeniami związanymi z tradycją miasta.

 

STARY RYNEK

MIEJSCE SPOTKAŃ DLA KAŻDEGO

Ratusz, który jest punktem centralnym Starego Rynku, został wybudowany na przełomie XIII i XIV wieku i jest niewątpliwie najwspanialszą budowlą renesansową w Wielkopolsce oraz jedną z najpiękniejszych w Polsce. W 1551 roku na ratuszu został zainstalowany zegar z koziołkami. Codziennie, gdy wybija godzina dwunasta w południe, w wieżyczce nad zegarem otwierają się drzwiczki i ukazują się dwa koziołki – symbol Poznania. Kolorowe domki budnicze znajdujące się po południowej stronie ratusza stanowią relikt dawnej zabudowy handlowej. W centralnej części rynku znajduje się także Muzeum Powstania Wielkopolskiego oraz Galeria Miejska Arsenał.

MALTA

JEZIORO Z WIELOMA ATRAKCJAMI

Jezioro Maltańskie to niewątpliwa perełka na mapie Poznania. Przyciąga na zawody sportowców z całego świata, a mieszkańców i turystów na spacery rekreacyjne i treningi. Teren wokół jeziora jest bogaty w wiele atrakcji, można skorzystać z Malta Ski, Bula Parku, Lodowiska, Kąpieliska, a także z Term Maltańskich oraz SPA.

CYTADELA

WIELKI PARK W SERCU POZNANIA

Poznańska Cytadela to rozległy teren zielony, ulubione miejsce spacerów poznaniaków, oferujące dużo możliwości nie tylko dla pieszych wędrówek, ale też chętnie odwiedzane przez amatorów rowerów i rolek. Można tam znaleźć tor saneczkowy, kilka roślinnych ogrodów tematycznych, pozostałości teatru letniego oraz kilkadziesiąt rzeźb, umiejscowionych na terenie całego parku. Zlokalizowane są tam także dwa obiekty muzealne: Muzeum Uzbrojenia oraz Muzeum Armii Poznań. Park jest nierozerwalnie połączony z przylegającymi od południa cmentarzami, jednymi z największych cmentarzy wojskowych w Wielkopolsce.

ZOO

OGROMNY PARK PEŁEN DZIKICH ZWIERZĄT

Poznańskie zoo to jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce. Słynie z nowoczesnej słoniarni, wybiegu dla rysi oraz azylu dla niedźwiedzi. Na terenie zoo można skorzystać z wielu atrakcji: zwiedzić fort, skorzystać w kolejki parkowej Maltanka czy mini parku linowego Zoolandia.

OSTRÓW TUMSKI Z KATEDRĄ

BRAMA POZNANIA

Dawna wyspa katedralna Ostrów Tumski jest jedną z bardziej urokliwych części Poznania. Z dominującą nad całością katedrą, niedużym kościołem Najświętszej Marii Panny, brukowanymi ulicami biegnącymi w miejscu dawnych wałów obronnych i stojącymi w ogrodach zabytkowymi domostwami kanoników katedralnych stanowi enklawę ciszy i spokoju. Brama Poznania to pomysł na zaprezentowanie dziedzictwa kulturowego Ostrowa Tumskiego w taki sposób, aby instytucja i jej otoczenie spełniały oczekiwania współczesnych turystów. Jest miejscem opowiadającym, za pomocą ekspozycji oraz realizowanej oferty programowej, o losach historycznych, jak i współczesnych Ostrowa Tumskiego, o znaczeniu, jakie miejsce to ma dla tożsamości współczesnych Polaków. Turystyczna aktywizacja wyspy i jej otoczenia jest ponadto jednym z pierwszych działań zmierzających do przekształcenia tego obszaru w tzw. ekomuzeum.

ZAMEK

PIĘKNA FORTYFIKACJA Z 1910 ROKU

Zamek to najważniejsza budowla dawnej Dzielnicy Cesarskiej, ukończona w 1910 roku dla ostatniego cesarza niemieckiegoi króla Prus Wilhelma II. W zamku znajduje się także Centrum Kultury, które dysponuje kinem, galeriami sztuki, salą koncertową. Jest to miejsce prezentujące najciekawsze zjawiska kultury współczesnej, w której przenikają się i uzupełniają wzajemnie sztuki wizualne, teatr, film, muzyka i literatura. Zamek miejscem eksperymentu artystycznego poprzez stwarzanie twórcom warunków do realizacji dzieł i spotkań z odbiorcami.

STARY BROWAR

STYLOWE CENTRUM HANDLOWE

Centrum handlu i sztuki zbudowane na bazie dawnego Browaru Huggera, który jest ponad stuletnią nieruchomością. Budowla umiejętnie łączy elementy obiektu handlowego (z wieloma sklepami, restauracjami i kawiarniami) oraz galerii artystycznej, gdzie prócz zakupów można wziąć udział w licznych wystawach i imprezach kulturalnych czy skorzystać z kina. W 2005 roku Stary Browar otrzymał od International Council of Shopping Centers nagrodę za najlepsze centrum handlowe na Świecie w kategorii obiektów handlowych średniej wielkości.

ŚCIEŻKI ROWEROWE

W POZNANIU DOJEDZIESZ NIMI WSZĘDZIE

Dzięki idealnej lokalizacji w pobliżu zielonych płuc Poznania, Hotel ForZa stanowi doskonałą bazę wypadową dla pieszych jak i rowerowych wycieczek. Okolice hotelu obfitują w różnego rodzaju atrakcje, do których dojechać można niedawno wytyczonymi ścieżkami rowerowymi oraz szlakami biegnącymi przez okoliczne tereny zielone. Bezproblemowo dostaniecie się Państwo rowerem do centrum Poznania – praktycznie wprost spod hotelu można dojechać do najatrakcyjniejszych punktów miasta doskonale utrzymanymi ścieżkami rowerowymi a odległości nie przysporzą problemów nawet niezbyt wprawnym cyklistom.