Poznań jednym z najlepszych celów podróży w Europie

Zakończyło się głosowanie w dziesiątej edycji konkursu European Best Destinations na najlepsze cele podróży 2019 roku. Poznań, jako jedyny polski kandydat w tym roku, zajął wysokie piąte miejsce, dołączając do turystycznej europejskiej elity.

Poznań został doceniony nie tylko przez swych mieszkańców, ale również przez turystów i sympatyków z całego świata. Stolica Wielkopolski zyskała ponad 43 tysiące głosów, jest to najlepszy wynik, jaki udało się zdobyć w dziesięcioletniej historii konkursu.

Wyróżnienie przez Europen Best Destinations ma nie tylko prestiżowe znaczenie, bardzo mocno wpływa na rozwój turystyki oraz wizerunek miasta. Organizatorzy szacują, że wartość zasięgu medialnego to ponad 10 milionów euro i powoduje wzrost turystów o średnio 15 %.

Warto zaznaczyć, że sami organizatorzy zwrócili uwagę na bardzo bogatą historie miasta, bardzo różnorodną i bogatą ofertę turystyczną oraz studencką atmosferę. Natomiast pod koniec 2018 roku Poznań brał udział w innym konkursie organizowanym przez European Best Destinations. Wtedy internauci wybierali najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie. Debiutujący w tej rywalizacji Poznań zajął bardzo wysoką szóstą lokatę.

Posted in Aktualności.